יחסי ממון ותביעות

בתחום עיסוק זה יש לכלול תחילה, את כל ההסכמים שנעשים בתחילת קשר הנשואים או במהלכם ונהוג לכנותם "הסכמי ממון" וכן את ההסכמים בין בני זוג שאינם נשואים- "הסכמים לחיים משותפים".

מעבר לכך בתחום עיסוק זה נכללים גם כל העניינים שבדרך כלל נידונים בין בני זוג (בין אם הם נשואים ובין אם הם ידועים בציבור) כפי שהדברים נחשפים בעת חלוקת הרכוש המשותף. במסגרת זו ניתן לדבר על מספר קטגוריות של רכוש : נכסי הנדל"ן (בתים מגרשים מקרקעין ועוד),עסקים משפחתיים (חברות, שותפויות),זכיות כספיות למיניהן, הזכיות הסוציאליות והפנסיוניות שנצברו ע"י מי מבני הזוג במהלך שנות עבודתו, נכסי קריירה מוניטין וכושר הרווחיות העתידי של כל אחד מבני הזוג שנצבר בעת קשר הזוגיות , מיטלטלין ו/או כל רכוש אחר שנצבר. סביב כל אחד מרכיבי הרכוש שצוינו מתעוררות שאלות  משמעותיות של אופן החלוקה האם שוויונית אם לאו? באילו תנאים נבצע חלוקה לא שוויונית בין בני הזוג ? מה בין רכוש שנצבר במהלך קשר הנשואים לזה שהובא ע"י מי מבני הזוג במתנה ו/או בירושה ? ועוד שאלות נכבדות וממשמעותיות שמשרדנו מתמחה בהן.

מאמרים בתחום
תביעות ניזיקיות במשפחה בכלל, ובפרט בגין אלימות

תביעה נזיקית בגין בגידה

האם יש עילה לכאורה בהגשת תביעה נזיקית בגין בן זוג שבוגד? ביהמ"ש לענייני משפחה בטבריה, קבע כי יש לאפשר לאדם להגיש תביעה נזיקית נגד בן/בת

קרא עוד »
הליך גירושין | הליך גירושים בהסכמה | תהליך גירושים
סכסוכים משפחתיים במשקים חקלאיים ונחלות

משקים חקלאיים ונחלות

משקים חקלאים ונחלות בשנים האחרונות, ישנם יותר ויותר התדיינויות בבית המשפט לענייני משפחה בנוגע לסכסוכים משפטיים סביב נחלות חקלאיות במושבים. הדבר נובע בעיקר משלושה גורמים:

קרא עוד »
פירוק שיתוף במקרקעין ובמטלטלין

דמי שימוש ראויים

דמי שימוש ראויים   תביעה לדמי שימוש ראויים בגין שימוש אחד מבני הזוג בחלקו בנכס, יכולה להיות מוגשת הן על ידי הבעל והן על ידי

קרא עוד »
מעוניינים בייעוץ משפטי?
השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!
עקבו אחרינו בפייסבוק
תוכן עניינים
דילוג לתוכן