גישור גירושין

גישור גירושין – הדרך לגישור מתחילה כאן

גישור גירושין הוא כלי שהוכח זה מכבר כאחד האפקטיביים והנכונים ביותר לסיום הליכי גירושין בהסכמה ובפשרה. לאחרונה, הליכי גישור הוכרו גם על ידי המחוקק כאופציה מועדפת, ונקבע כי זוגות המנהלים סכסוך משפחתי מופנים בשלב ראשון למספר פגישות גישור. הסיבות לכך הן רבות ונובעות בעיקר מהאפשרות להגיע באמצעות הגישור להסכמות, החלטות משותפות ופשרות קונקרטיות.

 מתעסקים במכלול השלם

הליך גישור יכול וצריך לעסוק בכל מכלול ההיבטים הכרוכים בהליכי הגירושין. החל מסוגיות הנוגעות לבני הזוג וכלה בהחלטות הרות גורל לגבי ילדיהם. במסגרת הגישור מעלים על השולחן את הנושאים הרלבנטיים לגירושין לרבות חלוקת רכוש, פירוק שיתוף בדירת המגורים, מזונות ילדים, משמורת ילדים, זמני שהות, מזונות אישה, הבטחת מדור לקטינים ולאישה ועוד.

גישור גירושין וחשיבות הפנייה לעורך דין

תהליך הגישור, ממש כמו תביעת גירושין המוגשת לבית הדין הדתי או לבית המשפט לענייני משפחה, מומלץ לנהל בצמוד לקבלת ייעוץ משפטי. זאת בכדי לעמוד על מלוא הנסיבות הספציפיות שמרכיבות את תיק הגירושין והקורלציה שביניהן לבין הזכויות והחובות של הצדדים (מכוח החוק והפסיקה). ייעוץ מקצועי של עורך דין גירושין המתמחה בתחום, ובפרט עורך הדין שהינו גם מגשר מוסמך, מגדילים באופן ניכר את הסיכוי של בני הזוג וילדיהם לעבור את טלטלת הגירושין בצורה הטובה ביותר.

משרד עורכי דין רונן דליהו הוא משרד מוביל בתחומו העוסק בדיני משפחה. כמשרד המלווה אין ספור זוגות בהליכי גירושין ברבנות, כולל תיקי גירושין מורכבים ומאתגרים, אנו מכירים היטב במכלול היתרונות המקופלים מאחורי גישור גירושים. כמו כן, לצד השירותים המשפטיים הניתנים ללקוח, משרד עורכי דין רונן דליהו מספק שירותי גישור משפחתי בנושא סכסוכים משפחתיים, בוררות וקידום הליכים של "גירושין בשיתוף פעולה", גירושין עם ילדים ועוד

גישור גירושין – שלבים בתהליך גישור

ישנם מספר שלבים חשובים בתהליך גישור שמטרתם לאפשר לתהליך הגישור להצליח. השלב הראשון של התהליך הוא למעשה היכרות עם כל אחד מבני הזוג בנפרד. חשוב מאוד שהמגשר יהיה מקצועי על מנת שיזכה באמון של כל אחד מהצדדים ושהם יוכלו להרגיש שאפשר לסמוך עליו. על המגשר ליצור אווירה ומצב של שיח פתוח. בשלב זה המטרה היא שבני הזוג יחושו תחושת ביטחון המתבססת על הבנה טובה בין המגשר לבינם.

בשלב שני של התהליך המגשר צריך לסייע לכל אחד מבני הזוג לגבש הבנה אודות המטרות האישיות שלו והאנטרסים לעתיד על מנת לוודא שההסכם הסופי יסייע לו בהשגת המטרות האישיות מדובר ללא ספק בחלק חשוב וזאת בכדי שכל אחד מהצדדים יחוש בכל רגע בתהליך כי המטרה שלו היא לקדם אותו לקראת המקום הרצוי מבחינתו. 

שלב הדיאלוג

השלב השלישי הוא ללא ספק השלב החשוב ביותר. מדובר על שלב הדיאלוג והוא השלב שמתבצע לאחר שגובשו המטרות המשותפות והנפרדות של כל אחד מהצדדים ואובחנו האינטרסים.  מטרת הדיאלוג היא למצוא את הדרכים שיאפשרו לשני הצדדים לחיות בשלום עם הפתרונות המתגבשים. המגשר חייב להיות מקצועי, מנוסה ומוצלח על מנת להעניק בשלב הדיאלוג לשני הצדדים כלים על מנת להגיע להסכמות. הנושאים שדנים עליהם בשלב זה יהיו נושאים הקשורים לזמני השהות של כל אחד מההורים עם הילדים, , חלוקת רכוש, תשלום מזונות ועוד נשיאה בהוצאות וכל נושא אחר שבני הזוג המתגרשים מעוניינים להסדיר אותו באופן פרטני..

לאחר גיבוש ההסכמות יש לערוך את  הסכם הירושין או את הסכם שלום הבית לחילופין גירושין. כדאי מראש לבחור במגשר שהוא גם עורך דין מקצועי לדיני משפחה כדי שניסוח ההסכם יהיה ראוי מקצועי ויסודי כך שבסופו של דבר יאושר ללא בעיות ע"י בית המשפט או בית הדין..

חשיבות של הליך גישור

הליך גירושין יכול להיות מורכב ותובעני מאוד ללא הליך גישור. בסופו של דבר שני הצדדים יכולים לצאת מופסדים מהתהליך המדובר ועל כן, אין ספק שכדאי מאוד לכל זוג לעבור הליך גישור אם הוא החליט להתגרש שכן, מדובר על הליך שיכול לסייע לכל אחד מבני הזוג להשיג חלק מהאנטרסים  שלו בצורה קלה, נוחה ומהירה יותר.

.

מעוניינים בייעוץ משפטי?
השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!
עקבו אחרינו בפייסבוק
תוכן עניינים
דילוג לתוכן