חלוקת רכוש בגירושין

חלוקת רכוש בגירושין

חלוקת רכוש בגירושין יכולה להיעשות בהסכם גירושין בין בני הזוג או על פי פסיקת הערכאה המשפטית (בית המשפט או בית הדין הרבני) באם בני הזוג לא הצליחו להגיע להסכמה ביניהם. באופן כללי הוראות חוק יחסי ממון המסדירות את חלוקת הרכוש בין בני זוג קובעות בסיס תיאורטי שקובע שמלוא הרכוש שנצבר במהלך שנות הנישואים צריך להתחלק באופן שוויוני בין בני הזוג. 

סוגיות מרכזיות בחלוקת רכוש בגירושין

חלוקת רכוש בגירושין נידונה בנפרד מסוגיית דמי המזונות ונוגעת באופן בלעדי לאופן חלוקת הרכוש המשותף בו מחזיקים בני הזוג. רכוש זה כולל : חברות ו/או שותפיות, עסק ככל שהוקם  במהלך החיים המשותפים, מוניטין אישי וכושר השתכרות של מי מבני הזוג שנוצר במהלך החיים המשותפים וגם מטלטלים, רכבים, נכסי נדל"ן, קופות חיסכון ונכסים הוניים  וממוניים אחרים.

לעיתים בכניסה לזוגיות בגיל מאוחר, בני הזוג מגיעים אל הזוגיות לאחר שהם כבר רכשו רכוש משמעותי כגון בית מגורים או קופת חיסכון ובעת גירושין הם טוענים שמעולם לא היה להם רצון לשתף את הרכוש הזה עם בני זוגם. ואז בעת פירוק הקשר עולה השאלה איזה רכוש נצבר יחד ואיזה כל אחד מבני הזוג הביא עמו לקשר ?

כיצד מונעים מחלוקות בחלוקת רכוש בעת גירושין?

חתימה על הסכם ממון בשלב מוקדם בקשר תסייע להקטין מסכסוכי גירושין במקרה פרידה. הסכם ממון מהווה מעין מסמך "תיאום ציפיות" כלכלי בין בני הזוג בתחילת הקשר, ובסיס חוקי עליו ניתן לבנות הסכם גירושין. 

בהינתן הסכם ממון, חלוקת רכוש בגירושין תיעשה בדיוק על פי הסכם הממון, למעט אם שני הצדדים מסכימים על פתרון אחר.

דרך אחרת להימנע ממחלוקות בחלוקת רכוש בגירושין היא לפנות להליך גישור בגירושין ולשאוף לחתימת הסכם גירושין מלא וכוללני בהסכמה. הגעה להסכם גירושין משותף תמנע בזבוז זמן כסף ועוגמת נפש לבני הזוג בתא המשפחתי המתפרק. 

חלוקת רכוש בגירושין – רק עם מומחים

ייצוג בתיקים מורכבים הכוללים חלוקת רכוש מגוונת חייב להיעשות באופן מושכל עם מומחיות רבה והיכרות עמוקה עם נפש האדם. חלוקת רכוש בגירושין עושים רק עם עורכי דין מומחים.

משרד דליהו רונן ושות' הוא משרד בעל ניסיון רב מוניטין  ומומחיות בהליכי גירושין מורכבים, ניסוח הסכמי גירושין וייצוג צדדים בבית משפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני. פנו עוד היום לקבלת ייעוץ וקביעת פגישה>>

ראו עוד: עורך דין ירושות | הסכם ממון לפני נישואין | משמורת | סכסוכים משפחתיים | משרד עורכי דין לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות מלאו את הטופס
צור קשר
פנו אלינו בכל שאלה או בעיה:
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן