הסכם ממון

הסכם ממון
הסכם ממון

חוק יחסי ממון בין בני זוג, התשל"ג-1973 קובע כי בני זוג רשאים לערוך ביניהם הסכם ממון בכתב. מעבר לכך שמדובר על הסכם ממון שבהתאם לשמו נוגע להיבטים בדבר הרכוש המשותף (כולו אם מקצתו), זהו חוזה שיכול לכלול גם נושאים נוספים כגון סוגיות הנוגעות למשמורת ילדים, מזונות ילדים, מזונות אישה ועוד.

לאור משקלו הרב, הסכם ממון טעון אישור של ערכאה שיפוטית. אם הוא נערך לאחר הנישואין, יש להביאו בפני בית משפט לענייני משפחה או בית הדין הדתי. הסכם ממון לפני חתונה יכול לקבל את האישור הדרוש מרושם הנישואין או נוטריון. כך או כך, החוק קובע במפורש כי האישור איננו ניתן כ"חותמת גומי". הסכם ממון יקבל תוקף רק כאשר הערכאה המאשרת נוכחה לדעת כי בני הזוג גיבשו אותו בהסכמה חופשית ותוך שהם מבינים את תוצאותיו ומשמעויותיו.

בהעדר הסכם ממון, חלוקת הרכוש בפרידה או בגירושין תיעשה על פי הוראות החוק. יתרונותיו הבולטים של הסכם ממון טמונים אפוא ביכולת של הצדדים להתאים את איזון המשאבים לנסיבות הספציפיות של התא המשפחתי.

הסכם ממון הוגן ובר ביצוע

משרד עורכי דין רונן דליהו הוא משרד מוביל המתמחה בדיני משפחה. משרדנו מסייע ללקוחותיו הן בעריכת הסכמי ממון והן בהליכים משפטיים הנוגעים להפרת הסכם ממון, שינוי הסכם ממון, ביטול הסכם ממון, אכיפת הסכם ממון ועוד.

כמשרד הדוגל בסיום סכסוכים משפחתיים בפשרה ובהסכמה, אנו מכירים במעלותיו הרבות של הסכם ממון. אנו מקפידים על כך שהסכם ממון ייערך במקצועיות תוך התייחסות למלוא הפרמטרים העומדים על הפרק ואגב ניסוחו בצורה מדויקת, נהירה וברורה. משרדנו מלווה את לקוחותיו בעריכת הסכם ממון תוך חתירה לגיבוש הסכם הוגן, אפקטיבי ובר-ביצוע.

להגשת בקשה להסכם ממון מלאו פרטים