הליך גירושין ברבנות

גירושין ברבנות | רבנות גירושין
גירושין ברבנות

גירושין בישראל כפופים לדין האישי שחל על הצדדים. על פי החוק, כאשר מדובר על גירושין בין בני זוג יהודים, רק לבית הדין הרבני יש את הסמכות להתיר את הנישואין ולאשר את מתן וקבלת גט. זהו אפוא הליך גירושין ברבנות. כמו כן, לבתי הדין הרבניים סמכויות מקבילות לבתי המשפט לענייני משפחה בנושאים שונים כגון חלוקת רכוש, מזונות ילדים, מזונות אישה, משמורת ילדים, פירוק שיתוף בנכסים, מדור ועוד. צד אשר מגיש תביעת גירושין ברבנות יכול לצרף אליה תביעות נוספות בהליך הקרוי כריכה.

לפגישה וייעוץ ללא התחייבות נא מלאו פרטים

גירושין ברבנות ומרוץ הסמכויות

מכיוון שגם לבית הדין הרבני וגם לבית המשפט לענייני משפחה יש סמכות לדון בהליכי גירושין, פעמים רבות נוצר מצב של מרוץ סמכויות. זאת משום שלאחר שהוגשה תביעה לערכאה מסוימת, לערכאה השנייה אין סמכות לדון בתיק במקביל. קיימת בציבור תפיסה לפיה גברים מעדיפים בדרך כלל גירושין ברבנות ואילו נשים צריכות לבחור בבית המשפט לענייני משפחה. חשוב להדגיש כי לא מדובר בכלל שאין בלתו ואת הבחירה בערכאה הרלבנטית לגירושין כדאי לקבל בצמוד לייעוץ משפטי. 

משרד עורכי דין רונן דליהו הוא מהמשרדים המובילים בישראל בדיני משפחה, גירושין ומעמד אישי. משרדנו מייצג לקוחותיו הן בתיקי גירושין המתנהלים מול בית הדין הרבני והן בתיקים המונחים לפתחם של בתי המשפט לענייני משפחה. אנו מייעצים ללקוח, בהתאם לנסיבות, באיזו ערכאה כדאי לפעול. לא אחת אנו נדרשים להתמודד עם סוגיות הנוגעות להעברת סמכות בין הערכאות השונות.